هدف از این تحقیق بررسی چرخه عمر شرکت ها با فرمت docx در قالب 22 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 


 


فهرست مطالب
چرخه عمر شرکت ها
چرخه عمر شرکتها
1-4-2) ایجاد
2-4-2) طفولیت
3-4-2) رشد سریع
4-4-2) بلوغ
5-4-2) تكامل
6-4-2) دوران پيري
7-4-2) نحوه عملكرد و تعيين موقعيت واحد های تجاری در منحني چرخه عمر
8-4-2) ویژگیهای مالی واحد های تجاری در مراحل مختلف چرخه عمر شركت
منابع

 

 

 

اولین مرحله از چرخه عمر واحدهای تجاری، ایجاد یا تاسیس  نامیده می شود. در این مرحله واحد تجاری هنوز متولد نشده است و فقط به صورت یک ایده وجود دارد. در دوره ایجاد تاکید بر ایده ها و امکاناتی است که در آینده تحقق آنها محتمل است. بنیان گذار(موسس) واحد تجاری در حال ساخت، طرح و عرضه ایده خود درباره آینده واحد تجاری می باشد و برای ایفای مسئولیت هایش به مخاطره پذیری نیاز دارد، لذا پذیرش خطر در صورتی امکان پذیر است که تعهدی متناسب با مرحله ایجاد وجود داشته باشد.

 

 


تولد یک واحد تجاری زمانی محقق می شود که تعهدات به طور موفقیت آمیزی در معرض آزمایش گذاشته شود، برعکس زمانی که کسي تعهدی را برای پیش برد امور نپذیرد تولد آن واحد تجاری محقق نمی شود. بنابراین میزان تعهدات با درجه مخاطره پذیری آن در بدو تولد متناسب است. سختی ایجاد یک واحد تجاری می تواند با پارامترهایی مانند سرعت بازخوردهای مثبت  و درجه نوآوری مورد نیاز سنجیده شود.

 

 

 اگر میزان تعهدات با مشکلاتی که در پیش است، تناسبی نداشته باشد واحد تجاری قبل از تولد می میرد. ایجاد تعهدات و توقعات گسترده کلید موفقیت است، زمانی که واحد تجاری متولد می شود این تعهدات(یا کمبود آن) باعث زنده نگه داشتن(یا مرگ) می گردد. اگر تعهدات اساسی وجود نداشته باشد، واحد تجاری در فراز و نشیب های اولیه خود از بین می رود. نهایتاً زمانی که تعهدات اساسی پذیرفته می شود، واحد تجاری به دوره ای جدید به نام طفولیت  وارد می شود (بالا و متیوس ، 2002).

 

 


2-4-2) طفولیت
هنگامی که تعهدات پذیرفته شد، ماهیت واحد تجاری دگرگون می شود، این تعهدات باید به مرحله عمل درآید. وجه نقد برای پرداخت هزینه ها مورد نیاز است و می بایستی تمرکز از ایده ها و احتمالات به  دستیابی به نتایج صورت پذیرد. در این مرحله آنچه ارزش دارد عمل است و نه فکر کردن. تضادی که واحد های تجاری جدیدالتاسیس با آن مواجه می شوند این است که هرچه مخاطره پذیری زیادتر باشد تعهد بیشتری برای موفقیت مورد نیاز است.